רפואה סינית ללא דיקור

רפואה סינית ללא דיקור

טווינה הינה אמנות מגע שמטרתה להשפיעה על האברים הפנימיים בגופנו, שהם המנוע של הגוף והסיבה לכל מה שקורה בגוף. הטווינה היא טכניקה בת אלפי שנים והיא נלמדת  על סמך הכתבים הסינים העתיקים.
השם טווינה הוא בעצם שתי מילים בסינית שפירושם "לדחוף ולמשוך".

שתי מילים אלה מייצגות שני עקרונות בטיפול- חיזוק ופיזור. על פי עקרונות אלו יש מקומות בגוף שדרך ריפויים היא על ידי תמיכה ושיפור תפקודם (חיזוק),  ויש מקומות בגוף שדרך ריפויים היא על ידי סילוק גורמי מחלה מפריעים מהם הלאה (פיזור).

הדרך להשפיע על האיברים הפנימיים בגופנו היא על ידי גירוי אזורים מיוחדים בגוף שנקראים אזורי השפעה. לכל איבר פנימי יש אזורי השפעה כאלה. כאב באזור מסוים בגוף מהווה בדרך כלל אינדיקציה על בעיה באיבר הפנימי המקושר אליו.

בטווינה מבצעים מגוון לחיצות וטכניקות מגע על אזורים שונים בגוף, על גבי הבגדים. זוהי שיטת עבודה דינמית ואנרגטית מאוד שנעה בין עבודה נקודתית לבין עבודה על איזור רחב בגוף.

בטווינה בפרט נדרשת מקצוענות גדולה מהמטפל אשר סוד עבודתו הוא להיות "צינור" ולדעת להעביר תנועה מגופו דרך ידיו אל המטופל. בטווינה, בניגוד לטכניקות עיסוי אחרות, על המטפל להיות רפוי ככל האפשר, ולא לנעול את מפרקיו או לעבוד בכוח שרירים, מפני שעבודה כזו יכולה לפגוע בבריאותו.

יתרונה של הטווינה על הדיקור הוא באופייה הנעים והידידותי. הדרך של הטווינה ליצור שינוי היא תומכת, מעודדת ומדרבנת, זאת בניגוד לדרך ה"ביקורתית" של הדיקור.
יש אנשים שטווינה תעזור להם יותר להבריא, במיוחד ילדים.

ילדים הם עדינים ורגישים בהרבה מהמבוגרים, וניתן לומר שטווינה מתאימה להם יותר מכל כלי טיפולי אחר ברפואה סינית.

טכניקת הטווינה בשילוב אופן הטיפול הייחודי ב"רפואה שלמה" תתאים במיוחד לילדים ולכל אדם שרואה במגע יתרון נוסף על טיפול רפואי.

חשוב לציין שנסיוננו מראה שבעזרת טווינה ניתן לטפל בכל בעיה רפואית שדיקור טוב לה.